Danske Eksaminerede Hundemassører

Hundemassører

Her er en liste over vores medlemmer. Ved at klikke på en massørs navn, kan du få mere information om, hvad netop det medlem tilbyder.

Ikonerne i højre side giver et overblik over, hvad den enkelte hundemassør tilbyder.

  • Symbolet markerer, at hundemassøren kører ud til de hunde, der skal masseres.
  • Symbolet markerer, at hundemassøren masserer hunde i egen klinik.
  • Symbolet markerer, at hundemassøren også masserer katte.
  • Symbolet Holder foredrag markerer, at hundemassøren også tilbyder at holde foredrag eller kurser.
  • Symbolet hundefysioterapeut markerer, at hundemassøren er efteruddannet som hundefysioterapeut.
Navn Postnr. og by E-mail Telefon
Christel Tina Hansen 2000 Frederiksberg cth@hundeservice.dk 41 23 36 52 Kører til klienter
Payana Hendriksen 2200 København helsehunden@gmail.com 61313490 Kører til klienter Har egen klinik Holder foredrag
Gyrithe Milan Poulsen 2300 Kbh. S. gyrithe@yahoo.com 26 17 00 16
Helena Chelbat 2300 København S boa@2die4.com 28 20 05 46 Kører til klienter
Henriette Hansen 2500 Valby henriettehansen1@hotmail.com 26 19 59 38 Har egen klinik
Maia Gry Andersen 2600 Glostrup haandomhund@gmail.com 29 71 88 90 Kører til klienter Har egen klinik Holder foredrag
Berit Tybring 2605 Brøndby tybring@direkte.org 21484305 Kører til klienter
Luise Clausen 2630 Taastrup luise-clausen@jubii.dk 50 53 51 28 Kører til klienter
Jethe Filine Thygesen 2680 Solrød omsorgfordyr@hotmail.com 26727482 Kører til klienter
Marianne Olesen 2700 Brønshøj marianneolesen1@gmail.com 30128160 Kører til klienter Masserer katte Holder foredrag
Dorte Kofoed 2720 Vanløse dortko4@gmail.com 22184658 Kører til klienter
Marie-Louise Scharling 2750 Ballerup hundetjek@klbn.dk 31 26 52 90 Kører til klienter Holder foredrag
chilidog@live.dk 2750 Ballerup chilidog@live.dk 28 74 52 86 Kører til klienter Har egen klinik Masserer katte Holder foredrag
Tine Jensen 2750 Ballerup mailtine.j@gmail.com 20 99 28 02 Kører til klienter Har egen klinik Holder foredrag er hundefysioterapeut
Line Lukowski-Larsen 2820 Gentofte line@hundefysio.com 27 28 20 82 Kører til klienter Masserer katte Holder foredrag er hundefysioterapeut
Charlotte Glahn 2820 Gentofte charlotte.glahn@gmail.com 22 43 15 15 Kører til klienter
Katja Jerichau 2960 Rungsted Kyst information@4poter.dk 31 12 10 28 Har egen klinik
Janne Godtfredsen 2970 Hørsholm jannegodtfredsen@gmail.com 25213394 Kører til klienter
Malene Folmer Jensen 3080 Tikøb malenefolmerjensen@yahoo.dk 51 29 07 39 Kører til klienter
Mette Hjorth 3230 Græsted mhh@hundeklinikken.dk 27386141 Har egen klinik Holder foredrag
Ditte Ruud 3230 Græsted bouvier@carmsons.dk 40922092 Har egen klinik
Maj-Britt Hansen 3320 Skævinge kontakt@nordsjaellandshundecenter.dk 51 20 21 58 Har egen klinik Masserer katte Holder foredrag er hundefysioterapeut
Kirsten Dorph 3390 Hundested kirstendorph@kabelmail.dk 50 71 56 32 Kører til klienter Holder foredrag
Birthe Sjøgren 3400 Hillerød Birthe@sjoegren.dk 41407067 Kører til klienter Har egen klinik
Rikke Granberg Korsgaard 3400 Hillerød rikkegranberg@hotmail.com 50731695 Kører til klienter er hundefysioterapeut
Anette Døssing 3450 Allerød anette@hundemassage.dk 22 95 11 11 Har egen klinik Masserer katte Holder foredrag er hundefysioterapeut
Lone Fabricius Jørgensen 3460 Birkerød lone@thetouch.dk 20 21 14 02 Kører til klienter Har egen klinik Masserer katte Holder foredrag
Bente Iversen 3500 Værløse biodyr@email.dk 70 20 11 44 Har egen klinik Holder foredrag er hundefysioterapeut
Mathiias Larsen 3520 Farum mathiias@larsen.ms 25 31 81 44
Mette Reese Krogsdahl 3550 slangerup mettereese@hotmail.com 26 21 84 75 Kører til klienter Har egen klinik er hundefysioterapeut
Marianna Lyzet Heede 3600 Ølstykke mh@reikiringen.dk 20 23 77 24 Har egen klinik
Rikke Melton Ager 3650 Ølstykke info@gladesnuder.dk 22471010 Kører til klienter Har egen klinik Masserer katte Holder foredrag
Bettina Rügge 3720 Aakirkeby rygge@os.dk 20 70 82 22 Kører til klienter Har egen klinik Holder foredrag
Charlotte Ryttersgaard 4000 Roskilde charlotte.ryttersgaard@gmail.com 41 44 44 46 Har egen klinik Masserer katte Holder foredrag
Janne Bording 4000 Roskilde jgh@jannesgladehunde.dk 20 74 88 30 Har egen klinik Holder foredrag er hundefysioterapeut
Christina Duus Ortmann 4070 Kirke hyllinge duus26@yahoo.dk 22546902 Kører til klienter
Camilla Jürgensen 4100 Ringsted camillajurgensen@hotmail.com 22269272 Kører til klienter
Maria Høyer Jørgensen 4100 Ringsted maria_hoyer@hotmail.com 57 61 10 33 Har egen klinik Masserer katte
Sin Holm Valeur 4250 Fuglebjerg sinvaleur@ymail.com 28 55 80 78 Kører til klienter Har egen klinik Masserer katte
Rikke Stengade 4320 Lejre kibaji@kibaji.dk 26849623 Kører til klienter Har egen klinik Holder foredrag
Helle Hoffmann 4440 Mørkøv helle@hundemassage.nu 27 47 14 91 Kører til klienter Har egen klinik Holder foredrag er hundefysioterapeut
Tina Nielsen 4532 Gislinge elisabeth-mattsson@hotmail.com 22 62 40 64 Kører til klienter Masserer katte
Nanna Lamberth 4550 Asnæs villavov@gmail.com 22 27 61 75 Kører til klienter Har egen klinik Holder foredrag
Aischa A. W. Larving 4681 Herfølge a.anchela@yahoo.com 30 25 44 01 Kører til klienter Har egen klinik Holder foredrag
Anni Pedersen 4953 Vesterborg info@hundemassoren.dk 28 96 20 40 Kører til klienter Har egen klinik Masserer katte Holder foredrag
Brit Poulsen 4990 Sakskøbing briny_2@hotmail.com 40 61 96 54 Kører til klienter Har egen klinik Masserer katte Holder foredrag er hundefysioterapeut
Kitt Curtie 4990 sakskøbing kCurtie@gmail.com 28 77 76 56 Kører til klienter Har egen klinik Masserer katte Holder foredrag
Ann-Britt Holmegaard Gravlund-Krat 5000 Odense C skibhus@vetnet.dk 66 12 12 77 Har egen klinik
Lena Smith Huus 5220 Odense SØ zoa@zoa.dk 28 87 67 52
Karina Tovborg 5230 Odense karinatovborg@gmail.com 28 70 90 27 Kører til klienter Har egen klinik Masserer katte Holder foredrag
Christina Sundekilde Vestergaard 5450 Otterup christinasundekilde@hotmail.com 40354904 Kører til klienter Har egen klinik Masserer katte Holder foredrag
Nita Marskot 5462 Morud nitamarskot@hotmail.com 64 67 31 46 / 21 48 53 81 Kører til klienter Har egen klinik
Christina Blomme 5580 Nr. Ã…by christinablomme@gmail.com 21 65 26 23 Kører til klienter Masserer katte Holder foredrag
DogSensCare V/Louise Struer 5600 Faaborg mail@dogsenscare.dk 61 60 19 26 Kører til klienter Har egen klinik Masserer katte Holder foredrag
Dorte Sandgaard 5690 Tommerup sbsvejs@msn.com 21 49 11 65 Kører til klienter Har egen klinik Masserer katte
Helle Dyrlund 5700 Svendborg aceofbeton@aceofbeton.dk 41 43 93 54 Kører til klienter Har egen klinik Holder foredrag
Camilla Kjær Larsen 5800 Nyborg rdnyborg@gmail.com 32621004 Kører til klienter
Mette Kildemoes Dahl 6000 Kolding mettes@hunde-massage.dk 31 60 77 61 Kører til klienter Har egen klinik
Kathe Dykjær jensen 6064 Jordrup dykjaer.jensen415@gmail.com 40 92 07 82 Kører til klienter
Randi Jensen 6100 Haderslev randi@rava.dk 40 87 42 56 Har egen klinik Masserer katte
Heike Vollstedt-Theil 6360 Tinglev heiketheil@gmail.com 26 11 60 48 Kører til klienter
Annette Louise Thomsen 6400 Sønderborg annette@hundehjertet.dk 61 71 41 16 Har egen klinik er hundefysioterapeut
Alice Luna Löfving 6400 Sønderborg alice-luna@hotmail.com 23 24 27 24 Kører til klienter Masserer katte Holder foredrag
Leif Jensen 6510 Gram leifjessenjensen@gmail.com 41220007 Kører til klienter Holder foredrag
Trine Dam 6600 Vejen trinedam@yahoo.dk 61 30 40 14 Kører til klienter Masserer katte Holder foredrag
Michelle van Weerdenburg 6630 Rødding dremi@mail.dk 74 25 25 25 Har egen klinik
Kirsten Majgaard Watts 6700 Esbjerg kirstenwatts@gmail.com 26 27 54 30 Kører til klienter Har egen klinik Holder foredrag
Lisbeth Hjerrild 6800 Varde lisbethhjerrild@gmail.com 75 22 09 88 Har egen klinik
Ditte Lolk Laursen 6800 Varde dittelolk@jubii.dk 20 82 44 79 Kører til klienter
Birgit Madsen 6830 Nr. Nebel nihons@bbsyd.dk 20954370 Har egen klinik
Anna Marie Kjeldsen 6980 Tim bjarke.kjeldsen@mvb.net 40 46 39 72 Kører til klienter
Anne Henriksen 7000 Fredericia jahenriksen@profibermail.dk 29 93 18 17 Har egen klinik Masserer katte
Pernille Madsen 7140 Stouby pernille.madsen@hotmail.com 20 67 20 72 Har egen klinik
Karina Søgaard Hartmann 7361 Ejstrupholm ksh@key2balance.dk 20 22 71 17 Kører til klienter Har egen klinik Masserer katte Holder foredrag er hundefysioterapeut
Kamilla Fyrstman 7400 Herning hd@herningdyrehospital.dk 97 12 77 20 Har egen klinik Masserer katte Holder foredrag
Thea Stoico 7470 Karup theastoico@yahoo.dk 22 74 71 82 Kører til klienter Har egen klinik Holder foredrag er hundefysioterapeut
Britta Hedegaard 7480 Vilbjerg h.britta@jubii.dk 97 13 19 11 Har egen klinik Masserer katte Holder foredrag
Suzi Jørgensen 7480 Vildbjerg pinqvi@hotmail.com 28921788 Kører til klienter Har egen klinik Holder foredrag
Rikke B. Clausen 7500 Holstebr0 Rikke-clausen@sol.dk 97 42 17 99 Har egen klinik
Lise Sørensen 8300 Odder tue.lise@hotmail.dk 85 54 40 04 Har egen klinik Masserer katte Holder foredrag
Henriette Linde 8350 Hundslund luksushunden@gmail.com 21 18 10 03 Kører til klienter Har egen klinik
Kirsten Hansen 8370 Hadsten kennel@alinas.dk 40 68 33 03 Kører til klienter Har egen klinik Holder foredrag er hundefysioterapeut
Karina Bonde Jensen 8450 Hammel kbj@ofir.dk 86 96 23 00 Har egen klinik Masserer katte Holder foredrag
Anette Englykke 8723 Løsning englykke@hafnet.dk 51 55 32 22 Kører til klienter Har egen klinik
Kristina Martens 8740 Brædstrup kristinamartens714@hotmail.com 22 37 27 49 Kører til klienter
Michelle Marie Christensen 8940 Randers m.mariechr@gmail.com 60243180 Kører til klienter
Karina Qvick Larsen 8940 Randers SV caredog.massage@gmail.com 50481840 Kører til klienter Har egen klinik Holder foredrag
Stinne Z. K. Hansen 9270 Klarup stinnezk@gmail.com 22 33 18 46 Kører til klienter Har egen klinik Masserer katte Holder foredrag
Helle Jensen 9300 Sæby mail@hjhundesalon.dk 23 98 41 98 Kører til klienter Har egen klinik Holder foredrag er hundefysioterapeut
Pernille Nyhuus 9330 Dronningelund info@hundevelvaere.dk 20 65 90 56 Har egen klinik Holder foredrag er hundefysioterapeut
Dennis Mørk Jensen 9352 Dybvad dark-racing@live.dk 20 19 23 24 Kører til klienter Har egen klinik
Jane Skjødsholm 9440 Aabybro miss_janes@hotmail.com 22 18 03 13 Kører til klienter Masserer katte er hundefysioterapeut
Susan Larsen Ravn 9681 Ranum susan@gamledanere.dk 21 75 06 12 Har egen klinik Masserer katte Holder foredrag er hundefysioterapeut
Helle Storgaard 9850 Hirtshals helle@storgaard.biz 20 43 45 72 Kører til klienter
Heidi Karlsson 9900 Frederikshavn hkbakkehuset@gmail.com 28 92 04 81 Kører til klienter Har egen klinik

Elever under uddannelse

Eleverne på nedenstående liste er langt nok i deres uddannelse til at massere fremmede hunde.

Navn Postnr. og by E-mail Telefon
Maj-Britt Lyngby Sørensen 3400 Hillerød lyngdal@youseeme.dk 40616989 Kører til klienter Har egen klinik
Line Beske 4300 Holbæk linebeske@gmail.com 29673880 Har egen klinik
Susy Bøgebjerg Andreasen 5900 Rudkøbing susy-humble@hotmail.com 61368585 Kører til klienter
Gitte Boje Salling Grosen 8950 Ørsted Fidosparadis@gmail.com 21 80 36 88 Kører til klienter Har egen klinik